Bestie

Ve tmě přebývá šelma. Ne ledajaká šelma, ale taková, která dokáže pohltit něčí život a duši s takovou lehkostí, že myšlenka výzvy je pro tohoto tvora pouhou filozofií, nikoli skutečností.

Této bestii nemůžeme věřit, protože na nás rychle kašle nebo předstírá, že tam není, sleduje nás za našimi zády a napodobuje každý náš pohyb.

Ta bestie vás často rozesměje, rozpláče vás slzami radosti, donutí vás křičet hněvem a frustrací. To jsou nuance této šelmy.

Někteří považují bestii za výsměch nebo démona, jiní na ni pohlížejí jako na požehnání nebo anděla. Šelma nevyhoví tomu, koho si vybere. Rozhodne se a rychle zasáhne, aniž by o tom kohokoli informovala.

Jedné temné noci bestie velmi pozorně sledovala další ze svých obětí přes předměstí, když ji na chvíli vyrušilo zachvění v uchu. Šelma se rychle otočila, aby viděla, co způsobilo ten třepotavý pocit, a s úžasem spatřila toho nejkrásnějšího člověka, kterého kdy viděla. Seděla na verandě a četla si časopis pod slabým světlem. Ale bestie stále sledovala svou předchozí oběť a musela se hýbat. Zaznamenalo, kde se tento člověk nachází, a pokračovala ve své rutině.

Než oběť dorazila domů, byla bestie unavená. Nemohla se posunout o moc dál, natož jít dovnitř domu. Šelma si tedy lehla venku do trávy a usnula.

Bestie se probudila v kaluži krve. Na těle šelmy nebyly vidět žádné řezné rány, ani žádná zranění. Vyškrábala nahoru a rychle vběhla dovnitř, aby se ujistila, že její oběť je v bezpečí, žádná jiná šelma nemohla sníst toto vzácné sousto člověka kromě ní. Vyběhla po schodech a do ložnice… A člověk spal, naprosto v pořádku.

Zatímco člověk spal, bestie se rozhodla, že je vhodný čas jít navštívit ženu, kterou viděla předchozí noc. Šla asi třicet minut ulicí a hledala dům, který patřil této krásné lidské bytosti. Nakonec bestie našla domov člověka.

Bestie vešla do dveří a zjistila, že v domě je tma. Nebyla tam žádná světla, natož vypínače nebo jakýkoli zdroj, který by mohl usnadnit viditelnost. Ale ta bestie, bestii kterou byla, se nenechala zastavit a začala prohledávat dům. Ve sklepě nebyl žádný nábytek, jen betonová podlaha a nějaké pavučiny. Hlavní patro bylo zaplněno několika kartonovými krabicemi nábytku, ale žádná z nich nebyla smontována.

Bestie vystoupila po schodech a zjistila, že většina nábytku je v horním patře. Stěna chodby v patře byla pokryta různými malbami, fotkami a portréty. Šelma si všimla jediné místnosti nahoře na konci chodby. Dveře byly zavřené, ale škvírami ve dveřích pronikalo světlo.

Bestie si olízla rty a začala slintat nad představou člověka, kterého mohla sníst. Začala se blížit ke dveřím a zastavila se. Dveře neměly kliku. Nešly otevřít.

To bestii nezastavilo, takže pouze vykopla dveře a protlačila se do místnosti. Po vstupu do místnosti bestie zjistila, že tam není nic než jasné stropní světlo a velké zrcadlo pokrývající většinu zadní stěny.

Bestie se podívala do zrcadla a ohlédla se ke dveřím. Nenalezla to, co hledala. Ale bestie viděla svůj odraz a rozhodla se, že to stačí.

Bestie se podívala na svou paži, olízla si rty a ukousla ji. Chvíli trvalo, než ji snědla celou, pomalu vychutnávala každé sousto a olizovala si rty od krve. Pak ukousla druhou ruku. Bestie si neuvědomovala, jak je lahodná a jakou chuť má. Šelma pokračovala v pojídání, už žádná šelma nebyla.

Jediné, co v místnosti zůstalo, byly dvě kaluže krve, tvořící dvě poloviny zlomeného srdce.

Přeloženo z originálu

 

Jak se ti to líbilo ?

Klikni na palce, aby se tvé hodnocení započítalo

Průměr : 4.3 / 5. Počet hodnocení : 6

Neváhej a buď první kdo tuto pastičku ohodnotí

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidej názor