Bylo to skutečné

Bylo to skutečné… doopravdy se to stalo, ta bestie zaútočila na každého kdo se k ní přiblížil a pronásledovala ho kdekoliv, dokud ho nelapila. Pokud pocházíš z Říma a slyšíš po nocích podivné zvuky, víš moc dobře o čem tu mluvím, avšak jestliže jsi cizinec a pocházíš z okolních, ne-li dalekých zemí, prosím nech mě povyprávět jak to celé začalo.

Tenkrát jsme se s naší skupinkou kamarádů procházeli mírně přiopilí po ulici za Tratoriem, žvanili jsme o tom, jak budeme den ze dne bohatnout a naše budoucí rodiny si koupí bydlení v těch lepších čtvrtích. Procházeli jsme přes jeden můstek, který nemohl být delší než 5 metrů a byl zakulacený, aby řeka pod ním mohla volně protékat mezi domy. Následně se jeden můj kamarád otočil o 90 stupňů na západ, jen aby nám mohl přiopilým tónem říct:

,,Hele tam je žirafa”

Všichni jsme se začali chechtat, poněvadž nám připadalo vtipné, jakým tónem tu frázi pronesl. Pak se na to místo zadíval i zbytek mojí party včetně mě a… ačkoliv to bylo zpočátku velice neuvěřitelné a bizarní, opravdu se v říčce mezi domy pár metrů od nás a můstku věsila obrovská žirafa. Myslel jsem si, že za to mohlo to víno, avšak jeden z mých přátel se k žirafě přiblížil až na okraj můstku. Netuším, co si o tom mysleli ostatní, celá situace byla tak pokřivená a pofidérní, že v té chvíli bylo cokoliv nepředvídatelné.

Můj kamarád zavolal na žirafu:

,,Hej Berto!!!! Co tady pohledáváš uprostřed noci”

Všem se nám vrátila pozitivní nálada a opět jsme se začali smát. Svedl jsem to znovu jen na to víno. Můj kamarád se chystal na žirafu zahulákat podruhé, ale smích už nás přešel.

“Berto příště platíš ty”

Znovu, myslel jsem si ještě pár chvil že za to opravdu mohlo jen víno, ovšem dokud jsem si nevšiml drobné změny. Žirafa, nebo spíše ta věc stála před tím zadem k nám, ale nyní zírala svýma prázdnýma bílýma očima na mé kamarády.

Ren, jeden z mých přátel si toho také všiml a potichu zašeptal.

,,Až řeknu tři, poběžíme kupředu.”

Přikývl jsem, protože jsem v tu chvíli byl velmi znepokojený. Ostatní taktéž souhlasili.

“Raz”

“Dva”

Rozběhli jsme se do přední uličky, která vedla starou čtvrtí. Než můj čtvrtý kamarád stihl zařvat Tři, ta věc k němu v rychlosti větru natáhla svůj dlouhý kostnatý krk a asi si umíte představit co se stalo dál. Nicméně ani to ho nezastavilo. Jakmile našeho přítele spolkla, přesunula se na nás. Přeskočilo to malý můstek a začalo nás to pronásledovat. Běh té zrůdy mi z obrovské většiny připomínal pavouka, bylo to opravdu rychlé a umělo to lézt po stěnách okolních domů. Když jsme se dostali na malé italské náměstí, uvědomili jsme si, že nás ta zrůda ztratila. Po pěti sekundách přání se však to ohyzdné stvoření znovu objevilo a přeskočilo z domu, na jehož stěnu jsme byli nalepeni, na střechu protější řady.

“Nevidí nás to, myslím že bychom měli jít opačným směrem,” navrhnul jeden můj kámoš.

Chystali jsme se všichni tři otočit a pádit zpět k tomu můstku, aby si bestie myslela že je na správné stopě a my se naopak dostali na nám známou cestu. Asi čekáte, že nastal pro nás nějaký další zvrat, ale z vlastní duše mohu čestně říct, že nám štěstí ten večer spíše hrálo do karet. Na náměstí si na lavičce jeden muž rozhodl zapálit doutník, pravděpodobně tu bestii neviděl, jelikož zíral jiným směrem, což byla z jeho strany obrovská chyba, i když si myslím že se té bestii nedalo nijak ubránit. Při zpětném útěku jsem jen zahlédl jak byl zašlápnut i s lavičkou a rozžvýkán tou nepřirozeně pokřivenou tlamou připomínající žirafu.

Dostali jsme se bezpečně domů a šel jsem sám druhý den nahlásit nebezpečí na policii. Pověděl jsem jim i to, že jsem si ten večer dal s přáteli víno a také že dva lidé byli při té scéně zabiti. Samozřejmě věřili, že jde jen o souhru náhod a větší množství alkoholu v krvi prostě vyvolalo silné emoční halucinace a falešné vzpomínky, avšak i přesto věřím, že se to skutečně stalo. Nevěřil jsem těm policajtům, že můj kamarád spadl opilý do řeky a zlomil si vaz, nevěřil jsem jim, když mi říkali, že muž na lavičce byl přepaden neznámým útočníkem a lavička se pod náporem obou propadla.

Originální autor : CreepyStorm

Jak se ti to líbilo ?

Klikni na palce, aby se tvé hodnocení započítalo

Průměr : 5 / 5. Počet hodnocení : 12

Neváhej a buď první kdo tuto pastičku ohodnotí

Doporučujeme

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidej názor