Internet vypadl

Čtvrtek ráno

Vzbudil jsem za zvuku sirén křičících podél silnice. Super, další nehoda. Provoz byl to poslední na co jsem chtěl ráno před prací myslet. Pořád jsem, ale měl ještě hodinu času a a tak jsem ráno začal svojí ranní rutinou dal jsem si sprchu a vyčistil si zuby, pak jsem šel dolů na snídani kde jsem viděl svého syna, Michaela, vzal jsem si housku a sednul si na pohovku, sahající po mém iPadu abych si mohl přečíst zprávy.

“Teroristický vůdce Aamir Hadi vyhrožuje prezidentovi!” Pořád ty samé zprávy…Nic na tom nebylo “nového”. Celé tohle drama mezi středním východem a spojenými státy trvalo už roky. Jak dlouho jsme byli ve válce? Už si ani nevzpomenu. Určitě už dost dlouho. Všechny tyhle teroristické útoky, prezident posílá víc a víc vojáků, krmící válku bez konce. Nesmyslné středoškolské drama, ovšem s mnoha následky. Co už, stejně, kdo potřebuje CNN?

Položil jsem iPad, pak jsem si všimnul dalších sirén letících po silnici. Hned potom jsem dostal e-mail od školy, že autobusy budou mít zpoždění. Musela to být velká bouračka. “Hej Michaele, tvůj autobus bude mít chvíli zpoždění,”

“Jasně” odpověděl klidně.

Myslel jsem si, že bude hrát hry, anebo bůhvíco jiného co dnešní děti dělají. Nechal jsem televizi zapnutou a odebral jsem se nahoru abych si vyžehlil triko do práce. Vzal jsem si tmavě modré, vystihovalo totiž moji náladu tohoto “pohodového” rána. Směřoval jsem do garáže pro žehlící prkno, než jsem si vzpomněl, že je v prádelně. Rozprostřel jsem prkno a nechal si ohřívat kávu.

Když jsem si žehlil triko, poslouchal jsem nějakou starou, přihlouplou, komediální televizní show. Slyšel jsem svou ženu jít dolů po schodech a cítil jsem její rty proti mým, když mi dala starou dobrou pusu. Miloval jsem ji. “Michaelův autobus bude mít dnes zpoždění, asi velká nehoda.”

“Dobře, udělal si svoje úkoly?” Zeptala se nepříjemným tónem.

“Snad jo, slyšel jsi chlape?” Zavolal jsem na něj.

“Jo, ani mi to nezabralo moc času.” Procedil skrz zuby

Vyběhl jsem nahoru abych se oblékl, měl jsem ještě nějaký čas tak jsem zapnul televizi a naladil Fox abych zjistil něco o té bouračce.

Srdce mi málem vyskočilo z hrudi….

Video ukazovalo celosvětový chaos, všude úplnou zkázu. Skupina teroristů začala atomovou válku, třetí světovou…Dělo se to, teď a tady. Potom co noviny ukazovali atomové hřiby stoupající vysoko do nebe ničící vše kolem jsem cítil jak mi po zádech přejel ledový pot. Jak televize pomalu začínala zrnit a signál se začal ztrácet slyšel jsem svého syna z přízemí zvolat.

“Tati, internet vypadl.”

Přeloženo z originálu

Jak se ti to líbilo ?

Klikni na palce, aby se tvé hodnocení započítalo

Průměr : 4.7 / 5. Počet hodnocení : 19

Neváhej a buď první kdo tuto pastičku ohodnotí

Doporučujeme

7 komentářů

Přidej názor