Earth.jpg

Pracuji, nebo spíše jsem pracoval jako programátor v nejmenované firmě. Kromě programování jsem se také mimo práci, nebo o pauzách věnoval hackování do různých, normálním lidem nepřístupných, vládních nebo soukromých prohlížečů. Nedávno jsem se ale hacknul někam, kam bych asi úplně neměl.

Jako každý jiný den za posledních devět let jsem něco programoval pro mojí firmu a když mi začala pauza, jeden z mých kolegů a zároveň i přátel, který se také věnoval hackování, ke mně přišel, a se značným znepokojením se mě zeptal, zda jsem někdy slyšel o, překvapivě tajném,  vládním projektu Universe.jpg a když jsem mu odpověděl, že ne, jen mi řekl, ať to nikdy nezkouším najít.

Když se další den nedostavil do práce a nebral mi telefon a ani neodpovídal na zprávy, rozhodl jsem se, že ten projekt zkusím najít. Hacknul jsem se tedy na vládní stránky a dlouho jsem hledal něco, co by klidně i jen vzdáleně připomínalo název Universe.jpg.

Když jsem ten odkaz našel, rozklikl jsem ho a viděl jsem naši galaxii, kterou bych bez názvu nad ni nepoznal, protože v tom vesmíru byla tak malá. Byli tam i další názvy galaxií, které si už ale nepamatuji.

Když jsem roloval k naší galaxii, pak ke sluneční soustavě ze které jsem přešel na naši planetu na které jsem našel moji firmu a místnost, ve které jsem byl, zděsil jsem se, když jsem si uvědomil, že se dívám na sebe, jak se dívám do monitoru.

Rychle jsem trhnul hlavou k oknu, ale tam nic nebylo. Zkoušel jsem se tedy dívat i do jiných slunečních soustav, některé byly podobné, některé ne. Pak jsem přešel do jiné galaxie a když jsem se podíval na alespoň jednu planetu v každé galaxii, napadlo mě, jestli ty galaxie něco tvoří.

Zjistil jsem, že tvoří takovou, no řekněme že hodně divnou kouli. Takových divnokoulí tam bylo spousty a dohromady tvořili takoví divný oblak. Pořád ale ve vyhledávači byl název Universe.jpg a tak mě napadlo, jak dlouho bych musel obraz vzdalovat, aby se název změnil.

Když jsem tak roloval, dostal jsem se k mlze, která měla šedou barvu a nevypadalo to, že by se měla změnit v něco jiného. Opak byl pravdou, ale změnila se v něco, co bych nikdy nečekal. Změnila se totiž v ulici, která se změnila v nějaké město, což se ukázalo, že je ve státě jehož hranice jsem nepoznával.

Byl pro to důvod, který mě vyděsil. A to ten, že to vše bylo součástí jedné obří planety. Název Universe.jpg se změnil na Earth.jpg a  pak na mě vyskočilo pole, které oznamovalo, že mi gratuluje, protože málokdo se dostane tak daleko. Když jsem se podíval na hodiny, došlo mi proč. Byl jsem u monitoru skoro celý den.

Přišlo mi ale zvláštní, proč mě nikdo včera nevytrhl z transu. Zašel jsem si tedy pro kávu a na záchod. Když jsem se vracel, potkal jsem šéfa, který mi ze zmatení, že jsem v uvozovkách přišel tak brzy řekl, že mi zaslal nějakou práci.

Když jsem byl skoro u mé kanceláře, zaslechl jsem, jak se někdo mého šéfa na něco ptá. Otočil jsem se tím směrem a zrovna v tu chvíli na mě můj šéf ukázal a muži v maskách a kombinézách se proti mně rozběhli. Já vběhl do mé kanceláře a vyskočil oknem. Naštěstí jsme byli v přízemí, takže se mi nic nestalo a mohl jsem utíkat dál.

Po chvíli běhu mě něco praštilo do hlavy a já omdlel. Když jsem se probudil, seděl jsem na židli se svázanýma nohama a rukama v místnosti se zrcadlem, kde byla určitě kamera. Přede mnou  ještě byla jedna židle a za ní byly dveře, kterými za chvíli prošel muž.

,,Zdravím. Jmenuji se Michael. předpokládám, že víte, proč jste tady, že ano?´´

Jen jsem na to přikývnul.

,,No tak to nám ušetří čas. No. Rád bych se vás zeptal, jestli jste na tu stránku narazil sám nebo vám o ni někdo řekl a popřípadě co vám o ni řekl. Také by mě zajímalo, co všechno si z té stránky pamatujete. Tak co, jak je to?´´

,,No, o té stránce mi řekl jeden kolega a řekl mi, abych ji nikdy nehledal. Pamatuji si, že když jsem si našel mou kancelář kde jsem zrovna byl, živě se vysílalo, co dělám. Pak jsem se chvíli díval na mimozemské světy a jejich obyvatele a nakonec jsem si ty všechny skupenství galaxií oddaloval tak dlouho, až jsem spatřil nějakou gigantickou planetu a když se tak stalo, vyskočilo na mě okno s tím, že jsem jeden z mála, kterému se to podařilo.´´

,,No tak pro začátek je pravda, že jste jen jeden z mála, který se dostal tak daleko. Pokud se nepočítá naše společnost, tak jste se to dozvěděl z celé naší galaxie jen vy, váš kolega a pak ještě jeden mimozemšťan ze severní strany galaxie. No, jelikož jste se to dozvěděl, a my vás chytili, bude to mít následky a jelikož už dva roky netrestáme smrtí ani mazáním paměti, budeme vás držet v cele s jedním chlebem denně a třemi sklenicemi vody.´´

Ještě před tím, než Michael vstal z židle, zeptal jsem se ho:

,,A můžete mi prosím říct, co to bylo za planetu, stejně už to nikomu neřeknu.´´

,,No to máte pravdu. Neřeknete. No, ta planeta se jmenuje Planet Of The Life a je to planeta, jejíž lidé, zvířata a věci se zakládají z mikro galaxií, jako je například ta naše no a pravděpodobně, i ta naše planeta a dokonce i my dva se pravděpodobně zakládáme z ještě menších mikro galaxií. A teď už ho odveďte do cely.´´

Kývnul na dva muže ve dveřích. Teď jsem v cele. Poprosil jsem jednoho z hlídačů o deník, protože si tohle všechno potřebuji někam zapsat.

Originální autor: creepyfantom

Jak se ti to líbilo ?

Klikni na palce, aby se tvé hodnocení započítalo

Průměr : 3 / 5. Počet hodnocení : 9

Neváhej a buď první kdo tuto pastičku ohodnotí

Doporučujeme

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidej názor